اتاق مانیتورینگ

تاریخ انتشار : 2019/04/13

اتاق مانیتورینگ محلی برای جمع آوری و مشاهده  تصاویر دوربین های مداربسته که در نقاط محیط کار یا شعبات می باشد.

مانند خیابان ، بیمارستان ، مترو ، پاساژ ها ، سازمان های بزرگ ، پادگان ها ، ادارات و مراکز نظامی نصب شده اند است که به آن ( اتاق کنترل ) هم گفته میشود .

اتاق مانیتورینگ

در واقع این محل کنترل کامل و دقیقی بر چگونگی نحوه کارکردن کارمندان ، کارگران و یا محافظت از دارایی های یک سازمان انجام میگیرد.

به این صورت که اپراتور اتاق مانیتورینگ در تصاویر دوربین های مداربسته خطا یا حرکت غیر عادی مشاهده میکند و با تجهیزاتی که در اختیار دارد
به واحد حراست اطلاع داده ، مامورین واحد حراست از آن محل برای مورد گزارش شده بازدید نموده و در صورت احقاق گزارش دستورات از پیش تعیین شده را اجرا مینمایند .

راه اندازی اتاق مانیتورینگ

گروه مهندسی پایون با تجربه فراوان در زمینه طراحی و اجرای اصولی و حرفه ای اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته و تجهیزات کنترلی، سعی بر جلوگیری از به هدر رفتن انرژی ، وقت و هزینه اضافی سازمان ها ، ارگانها و شرکت های طرف قرارداد بابت استفاده نادرست و یا تجهیزات نامرغوب دارد.

اتاق مانیتورینگ

بدین سان تمامی تجهیزات اتاق مانیتورینگ را با برند های معتبر ، آموزش های لازم و موثر در راستای استفاده هر چه بهتر از تجهیزات و نفرات اپراتور برای مشتریان گرامی به ارمغان می آوریم .

تجهیزات اتاق مانیتورینگ

در اتاق کنترل تجهیزاتی باید قرار گیرد که در مواقع ضروری بهترین و سریعترین راه برای رسیدن به هدف مشاهده شده در تصویر باشد.

زیرا اگر به هر دلیلی تجهیزات کند یا نامرغوب باشند ممکن است خسارات جبران ناپذیری برای نهاد مربوطه به دنبال داشته باشد .

مثال : فرض کنید در یکی از بزرگ راه های کشور یک راننده خودرویی تخلف های متعددی انجام میدهد، اگر دوربین های بزرگ راه نتواند شماره پلاک خودرو را برداشته و گزارش دهند

اتاق مانیتورینگ

و در اتاق کنترل هم به دلیل نبود تجهیزات ، نامرغوب بودن تجهیزات و یا آموزش ندیدن اپراتورها نتوانند پلاک خودرو را در نرم افزار مدیریت تصاویر ثبت کند ، در این صورت فرد خاطی از چنگال قانون گریخته و بی شک باز هم چنین کاری خواهد کرد.

حال بر عکس موضوع را بنگرید که اگر اتاق مانیتورینگ دوربین های مداربسته به تمامی تجهیزات با برند معتبر مجهز بوده و اموزش لازم و کافی به اپراتورها داده شده باشد بی شک در همان لحظه با راننده خاطی برخورد میشود.

جهت مشاوره و بازدید با ما تماس بگیرید

۰۲۱۵۶۵۷۵۶۵۷

برخی از مشتریان