دوربین مداربسته صفر تا صد

تاریخ انتشار : 2019/06/04

جهت آشنایی بیشتر از دوربین مداربسته، خواهشمند مقاله دوربین مداربسته صفر تاصد را حتما مطالعه بفرمائید.

دوربین مدار بسته یک ابزار امنیتی می باشد که جهت اهداف مهمی از قبیل کنترل و نظارت، افزایش امینیت و ایمنی و حراست، امور تحقیقاتی و آموزشی کاربرد دارد.

 

سیستم دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند، و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند.
این دوربین‌ها می‌توانند دوربین‌های ویدئویی یا دوربین‌های دیجیتال باشند. شخصی به نام والتر بروش مخترع دوربین مداربسته بود.

یک سیستم کامل دوربین های مدار بسته به لحاظ تجهیزاتی که در آن استفاده می شود شامل دو نوع متعلقات active و passive می باشد.
که تجهیزات پسیو دوربین مدار بسته را می توان بستر انتقال مانند داکت و کابل و … نام برد و تجهیزات اکتیو دوربین مدار بسته را نیز خود دوربین ، دستگاه رکوردر ، هارد دیسک و سایر تجهیزات الکترونیکی فعال نام برد.

دوربین مداربسته صفر تا صد

دوربین مداربسته صفر تا صد

از اساسی ترین قسمت طراحی نظارت تصویری توسط دوربین مداربسته انتخاب دوربین مداربسته متناسب با نوع محیط میباشد.
دوربین مدار بسته جهت نصب در محیط بیرونی و محیط داخلی طراحی می شوند. و دوربین های مخصوص محیط های داخلی ( indoor ) دارای طراحی بدنه متفاوت از دوربین های خارجی ( Outdoor ) هستند.
زیرا در فضای بیرونی وجود گرد و غبار و رطوبت و … عواملی هستند که می توانند به دوربین آسیب برسانند و دوربین های Outdoor جوری طراحی  شده اند که بتوانند، در مقابل این آسیب ها ایمن باشند.

دوربین مداربسته بیرونی Outdoor

دوربین مداربسته بیرونی Outdoor

دوربین مداربسته داخلی indoor

دوربین مداربسته داخلی indoor

دوربین مداربسته منزل

نصب دوربین مداربسته در منزل و ساختمان های مسکونی عموما با اهداف امنیتی صورت می گیرد. و منازل ما جایی هستند که باید در آنها احساس امنیت و آرامش داشته باشیم. این مطلب به شما کمک میکند تا انتخاب راحتری را برای دوربین های مداربسته مورد نیاز در منازل داشته باشید.

دوربین مداربسته منزل و ساختمان

دوربین مداربسته منزل و ساختمان

انتخاب تعداد دوربین مداربسته منزل و ساختمان

تعداد دوربین نصب شده در منزل بستگی به نوع ساختمان منزل شما دارد. ممکن است با نصب یک دوربین به راحتی بتوان تمامی فضای یک خانه را پوشش داد و یا در بعضی منازل ممکن است چندین دوربین مورد نیاز باشد

در ساختمان های مسکونی جدا از شکل و متراژ ساختمان محل نصب دوربین ها میتواند برای هر ساختمان متفاوت باشد اما به طور کلی محل های رایجی که نیاز به نصب دوربین وجود دارد اشاره میکنیم

  • درب های ورودی ساختمان : اولین و مهمترین اولویت پوشش دادن تمامی ورودی های ساختمان است. از این طریق می توانید ورود و خروج افراد و هویت آنها را به خوبی شناسایی کنید. سعی کنید در ورودی های ساختمان از بالاترین کیفیت دوربین استفاده کنید.
  • پارکینگ ها : پارکینگ ها به علت دسترسی آسان یکی از آسیب پذیر ترین محل های ساختمان هستند که باید با دوربین ها پوشش داده شوند. با توجه به شکل و تعداد طبقات باید دوربین های مناسب برای پارکینگ طوری انتخاب شود که حداقل ورود و خروج خودروها را نشان دهد.
  •   حیاط ساختمان : در صورتی امکان ورود از دیوارهای اطراف حیاط وجود دارد باید برای پوشش حیاط نیز دوربین در نظر گرفت.
  • پشت بام : اگر امکان ورود از ساختمان های اطراف به پشت بام ساختمان وجود دارد باید برای پشت بام یا ورودی آن نیز دوربین در نظر بگیرید.
  • محوطه جلو ساختمان : در صورتی که ساکنین خودروهای خود را بیرون از منزل پارک می کنند بهتر است از دوربین مداربسته برای پوشش محوطه بیرونی ساختمان نیز استفاده شود.
  • کابین آسانسور : اگر ساختمان شما دارای آسانسور میباشد. وجود یک دوربین مداربسته در داخل کابین حیاطی میباشد.

دوربین مداربسته مغازه و فروشگاه

به علت رفت و آمد زیاد مشتریان ، پرداخت و دریافت مبالغ ، محصولات و نگه داری آن ها و بسیاری موارد دیگر که نیاز به مدیریت مطلوب و به صرفه ای دارد که دوربین مدار بسته این مطلب را پوشش می دهد. دوربین مداربسته مغازه و فروشگاه

بسیاری صاحبان کسب و کار این را می دانند، که نصب دوربین مدار بسته و استفاده از آن امروزه ، فقط برای گرفتن مچ یک سارق نیست ، بلکه به غیر از بلکه به غیر از مسئله امنیت می توانند از آن برای مدیریت بهتر محصولات ، کارگران و کارمندان ، رفت و آمد ، مشتریان و بسیاری گزینه های دیگر استفاده کنند.

دوربین مداربسته مغازه و فروشگاه

دوربین مداربسته مغازه و فروشگاه

دوربین مداربسته شهری

برخی از مشتریان